Delta kesintisiz guc kaynagi

Güç Kaynağı Nedir ? 

Teknolojinin yaygın kullanımı ve çok hızlı gelişimine paralel temiz enerji ihtiyacı giderek artmaktadır.

Bağlı bulunduğu elektrik – elektronik cihazlarda, şebekede meydana gelen bozulmaları ( ani voltaj yükselmeleri, düşmeleri, harmonikler, gerilim dalgalanmaları vb. ) ve gürültüleri süzerek çıkışta sabit ve temiz gerilimle besleyen, elektrik kesintisi durumlarında, yüke hissettirmeden belirli bir süre beslemeye devam eden sistemlerdir.

Güç kalitesini artırma çalışmaları sırasında kullanılan Kesintisiz Güç Kaynakları teknolojisi de bu isteği karşılamaya yönelik çalışmaların bir ürünüdür.

Kesintisiz güç kaynakları sürekli devrede kalırlar ve elektrik kesintilerinde kesintinin yük tarafından hissedilmesini engeller. Bunun dışında şebekede meydana gelebilecek dalgalanmalardan yükü korurlar.
Şebekede oluşan problemler ne gibi sorunlar doğurur, çözümü nedir?

Şebekede oluşan sorunlar genellikle; iş akışında kesinti, aksama veya durmaya, bilgisayarlar da veri kaybına veya hatalı bilgilerin oluşmasına, yüksek maliyetli donanım arızalarına, üretim kayıpları ve ürün kalitesinin düşmesine, , yarı iletken cihazlarda bozulmalara, zaman ve para kayıplarına neden olmaktadır.

Bütün sorunlar için en kapsamlı ortak çözüm kritik olan tüm yüklerimizden önce Kesintisiz Güç Kaynağı kullanmaktır. Güç kaynağı (UPS) bahsedilen şebeke güç sorunlarının hemen hemen hepsi için koruma sağlayarak, kullanıcıları şebekenin oluşturacağı problemlerden korur.