Delta kesintisiz guc kaynagi

UPS Nedir – UPS Ne İşe Yarar?

Güç Kaynağı Nedir ? 

Teknolojinin yaygın kullanımı ve çok hızlı gelişimine paralel temiz enerji ihtiyacı giderek artmaktadır.

Bağlı bulunduğu elektrik – elektronik cihazlarda, şebekede meydana gelen bozulmaları ( ani voltaj yükselmeleri, düşmeleri, harmonikler, gerilim dalgalanmaları vb. ) ve gürültüleri süzerek çıkışta sabit ve temiz gerilimle besleyen, elektrik kesintisi durumlarında, yüke hissettirmeden belirli bir süre beslemeye devam eden sistemlerdir.

Details

delta kesintisiz güç kaynağı - ups

UPS Çeşitleri Nelerdir?

1. Off-line Cihazlar
– Regülasyonu olmayan cihazlar
Bu tarz cihazların özelliği, normal çalışma koşularında, şebekeyi yüke direkt olarak verir. Yani yükün şebeke prizine takılmasından farklı bir şey değildir.
Details

Delta Regülatör Sıkça Sorulan Sorular

Besleme Süresi Ne Demektir

Elektrik kesintilerinde yüklerin, kesintisiz güç kaynaklarında kullanılan akülerde depo edilen enerji ile, ne kadar süre ile besleneceğini belirtir bir büyüklüktür. Akü besleme süresi, akü sayısı ve kapasitesi (Ah) ile orantılıdır.

Delta Regülatör Sıkça Sorulan Sorular

Akü ilavesi güç kaynağı kapasitesinin artmasına neden olur mu?

“Besleme süresi ne demektir?” maddesinde açıklandığı gibi akü sayısının artması akü besleme süresinin artmasına neden olacaktır. Ancak KGK kapasitesi daima sabit kalmaktadır. Kapasite artırımı yapabilmenin tek yolu aynı zamanda güvenilirliği artırmanın bir yolu olan paralellemedir.

Delta Regülatör Sıkça Sorulan Sorular

Harmonik (THD) Ne Demek?

Güç elektroniğinde harmonik kavramına genel olarak bakacak olursak, harmonik; yük olarak kullanılan devre elemanlarının (SMPS devreleri, motor yükleri vb.) yapıları gereği besleme kaynağında (şebeke,KGK çıkışı) meydana getirdikleri bozulmaların bileşimidir.

Details

Delta Regülatör Sıkça Sorulan Sorular

IGBT doğrultucunun Avantajları Nelerdir?

IGBT doğrultucu kullanılan cihazlarda giriş akım harmonik bozulması (THDI) %5’den küçüktür. Şebekeden sinüse yakın bir akım çekilir. Harmonik bozulması çok düşük olduğu için jeneratör ile uyumlu çalışır ve jenaratöre daha az yük biner.

Details

Delta Regülatör Sıkça Sorulan Sorular

Jeneratör Ve UPS Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kesintisiz Güç Kaynağı adından da anlaşılacağı gibi kesintisiz enerji kaynağıdır. Jeneratörden farklı olarak elektrik kesintisi esnasında kesintiyi hissetmezsiniz. Çünkü en hızlı jeneratör elektrik kesintisi olduktan 10sn sonra devreye girmektedir.

Details

regülatör nedir prensip şeması

Servo Regülatör Nedir – Ne İşe Yarar

Servo regülatör Nedir ? 

Delta Servo Regülatörde gerilim düzenlemeyi sağlayan değişken Transformatör (Variak – ResimA/B, No11) yardımcı transformatöre kumanda eden Servo Motor (ResimA/B, No10) ve bu motoru çıkış gerilimine göre kumanda eden Elektronik Karttan (ResimA/B, No3) oluşmuştur.

Details